You are currently viewing Mano ūkis – Vokietijoje iš prekybos dingsta rudi kiaušiniai

Mano ūkis – Vokietijoje iš prekybos dingsta rudi kiaušiniai

Berlynas. Gali būti, kad ateityje Vokietijos vartotojai neturės pasirinkimo, kokios spalvos kiaušinius pirkti. Šalies paukštininkai palaipsniui keičia vištas dedekles ir pereina prie atmainų, dedančių baltus kiaušinius.

Anot Vokietijos kiaušinių federalinės asociacijos pirmininko Henner‘io Schönecke (Henerio Šioneke), po penkerių metų prekybos vietose nebeliks rudų kiaušinių. Tokią produkciją galės pasiūlyti tik keli regioniniai paukštynai. Priežastis labai paprasta – daugelis augintojų ir vištų dedeklių laikytojų atsisako atmainų, dedančių rudus kiaušinius, ir renkasi paukščius, kurių kiaušinių lukštas yra baltas, rašo portalas „Agrarheute“.

Argumentuojama, kad vištos dedeklės, dedančios baltus kiaušinius, turi geresnį genetinį potencialą. Jos yra šiek tiek mažesnės ir judresnės. Atsižvelgiant į normas, kiek paukščių galima laikyti viename garde, sparnuočiai turi sąlyginai daugiau vietos. Baltus kiaušinius dedančios vištos suvartoja mažiau pašarų, todėl mažėja ir ūkio išlaidos.

Patys kiaušiniai yra mažesni, todėl eliminuojama dėčių komplikacijų rizika, užtikrinama gyvūnų gerovė. Žinoma, jog tokios vištos yra ilgaamžės ir ekonomiškai naudingos, pavyzdžiui, per 100 gyvenimo savaičių padeda apie 500 kiaušinių, o dedančių rudus kiaušinius rodikliai siekia tik 380 vnt. per 82 savaites.

Visi šie požymiai rodo, kad atmainų, dedančių baltus kiaušinius, laikymas yra tvaresnis. Teigiama, kadangi skiriasi tik lukšto spalva, bet ne produkcijos skonis ar maistinė vertė, vartotojai neturėtų pajusti skirtumo.

Šaltinis:

https://www.manoukis.lt/naujienos/pasaulyje/vokietijoje-prekybos-dingsta-rudi-kiausiniai