You are currently viewing ES svarsto galimybę atsisakyti griežtesnių gyvūnų gerovės reikalavimų

ES svarsto galimybę atsisakyti griežtesnių gyvūnų gerovės reikalavimų

Aukštų Briuselio pareigūnų teigimu, ES svarsto galimybę atsisakyti planų įvesti taisykles, kuriomis siekiama pagerinti gyvūnų gerovę žemės ūkyje, nes nerimaujama, kokį poveikį tai gali turėti maisto produktų kainoms.

Europos Komisija yra pažadėjusi imtis veiksmų po visuomenės spaudimo, kad būtų sustabdyta tokia praktika, kaip gyvūnų laikymas narvuose, vienadienių viščiukų žudymas, kailinių žvėrelių auginimas. Tačiau nuogąstavimai, kad siūlomi pakeitimai gali padidinti maisto produktų kainas, kurios smarkiai išaugo Rusijai pernai įsiveržus į Ukrainą, verčia Briuselį persvarstyti šiuos planus.

Trys su šiuo klausimu susipažinę ES pareigūnai sakė, kad Komisija visiškai atsisakė planų įvesti naujas taisykles. O vieno informuoto šaltinio teigimu, Komisija peržiūri gyvūnų gerovės planą ir pasiūlys švelnesnę  jo versiją.

Komisijos atlikto gyvūnų gerovės pasiūlymų poveikio vertinimo projekte, su kuriuo susipažino „Financial Times“, teigiama, kad ūkininkų išlaidos gali vidutiniškai padidėti apie 15% ir dėl to gali kilti produktų kainos bei išaugti importas.

Pavyzdžiui, uždraudus žudyti vienadienius gaidžiukus, tuzino kiaušinių kaina išaugtų iki 60 centų. Padidinus viščiukų broilerių laikymo vietą, mėsos kaina ūgtelėtų 12 centų, teigiama projekte.

ES ūkininkų grupė „Copa-Cogeca“ įspėja dėl „augančio atstumo tarp Briuselio ir kaimo vietovių“ ir pasmerkė „baudžiamąjį požiūrį, kuriame nekalbama apie konkrečius sprendimus, priemones ir finansines galimybes“.

ES pažadas imtis veiksmų gyvūnų gerovės srityje atsirado dėl peticijos, pavadintos „End the Cage Age“ („Narvų eros pabaiga“), kurią 2020 m. pasirašė 1,4 mln. žmonių, ir kitos peticijos, skirtos uždrausti kailinių žvėrelių auginimą, kurią palaikė 1,5 mln. žmonių.

Joe Moranas, gyvūnų gerovės iniciatyvų  grupės „Four Paws“ Europos politikos direktorius įspėja, kad negalima atsisakyti pasiūlymų dėl gyvūnų gerovės arba juos supaprastinti. Jei tai bus padaryta, EK „ignoruos vieną didžiausių demokratinių reikalavimų savo istorijoje.“